دوستان عزیز

پیرو اجرای آئین نامه جدید در خصوص درج جمله " این سند بر اساس قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و ... و بر اساس رای دادگاه به شماره ... صادر شده است " در شناسنامه دلبندانمان ؛ متن زیر توسط یکی از مادران پیگیر و فعال به نام خانم مهرسا  جهت درخواست بررسی موضوع و حذف جمله از شناسنامه ،  تهیه گردیده و به دفتر معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ارسال گردیده است.

 امیدواریم این نهاد محترم،  همکاری لازم در این خصوص مبذول فرماید و از شما دوستان نیز خواهشمندیم که با سامانه ارتباط مردمی دفتر ریاست جمهوری به شماره 0216133 داخلی 2 طرح شکایات , تماس حاصل فرمایید و اعتراض خود را نسبت به درج جمله "ماده 22 قانون کودکان بی سرپرست " در شناسنامه کودکانمان ثبت فرمایید. ضمنا از همین سامانه جهت اعتراض به عدم اجرای مرخصی زایمان  برای ممادرخوانده ها اقدام فرمایید.

پیرو همکاری سایت فرزندخواندگی در ایران و با سپاسگزاری از ایشان بدلیل همراهی با ما جهت رفع این قوانین آسیب رسان ،از والدینی که شناسنامه فرزندانشان با قید چنین جملاتی در صفحه توضیحات ، متفاوت از بقیه شناسنامه کودکان می باشد ، خواهشمندیم که کپی صفحه توضیحات شناسنامه کودک خود را بعد از حذف اطلاعات شخصی ، به ادرس پست الکترونیک site@iranadoption.com  با موضوع فرزندخواندگی، ارسال نمایند.

******************** 

سرکار خانم مولاوردی ؛ معاون محترم امور زنان و خانواده رئیس جمهور
سلام علیکم؛
من مادر فرشته ای آسمانی هستم که از پس سالها انتظار و نا ملایمات ، طعم شیرین مادر شدن را از خدای خود هدیه گرفتم.
برای مادر شدنم ، اثر انگشت دادم و آزمایش ، تست روانشناسی دادم و سند و مدرک ، برای مادر شدنم در راهروهای دادگاهها و آزمایشگاهها و آکاهی و پزشکی قانونی قدم برداشتم تا لایق چنین هدیه ای گردم.
درد من نه از مهر روی انگشتانم هست و نه از جای سوزن روی دستانم ، نه صدور صلاحیتم با دستان یک روانشناس و نه از صدور گواهی یک مددکار برای بازدید از منزلم ؛ درد من تبعیض و جدا کردن دلبندم از دیگر کودکانیست که قرار هست بعدها قدم به جامعه ای بگذارند که هنوز هستند مردمانی که واژه سخیف کودک سر راهی و کودک نا مشروع بر دهان می آورند. هنوز هستند چشمهای نا مهربانی که با ترحم بر آنها دوخته شوند و هنوز هستند سخنهای درگوشی و پچپچه ها ! 
از وقتی به یاد دارم برای ما گفته اند که قانون برای دادن آسایش هست نه سلب آرامش اما به راستی آیا تنها یک مادر یا پدرچنین فرشتگانی را می توانید پیدا کنید که بعد از وضع ماده 22 قانون جدید حمایت از کودکان بی سرپرست به آرامش رسیده باشند ؟
آیا قانون گذار محترم و تائید کنندگان و ابلاغ کنندگان این ماده ، تنها برای لحظه ای خود را به جای چنین کودکانی گذاشته اند ؟
آیا حتی از یکی از آنان پرسیده اند که این قانون شما را به آرامش می رساند ؟ آیا این ماده از قانون از شما حمایت می کند یا زندگی و آینده و روح و روان و شما را دستخوش نا آرامی خواهد کرد ؟
مگر نه اینکه در علم روانشناسی درباره زمان مناسب برای اطلاع فرزندخوانده سخن گفته شده است ؟ مگر نه اینکه این موضوع باید در کمال آرامش و حفظ اخلاق ودر حریمی خصوصی به اطلاع رسانده شود ؟ آیا منعکس شدن پرونده فرزندخواندگی در اوراق هویتی کودک ، نوعی بر ملا کردن موضوعی کاملا خصوصی در ملاعام نیست ؟ آیا افشاگری سرگذشت نا خواسته یک انسان نیست؟
درج جزئیات فرزندخوانده بودن همانند داغی بر پیشانی کودک خواهد بود و آثار روانی مخربی در پی خواهد داشت
دلایلی همچون حفظ منافع کودک و جلوگیری از ازدواج با محارم برای تدوین این اصلاحات عنوان می شود ! کاش قانون گذار محترم بیان میکردند با درج این جمله که این شناسنامه بر اساس قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و با رای دادگاه ..... صادر شده است چگونه در آینده از ازدواج با محارم جلوگیری میکند ؟ آیا باید فرزندانمان را هنگام ازدواج به جای آزمایش تالاسمی برای آزمایش دی ان ای بفرستیم ؟
اگرچه بسیار بر حق است که ثبت احوال هرگونه اطلاعاتی را که هویت کودک را مشخص می کرده است در پرونده سجلی ثبت و نگهداری کند ولی آیا انعکاس آن در شناسنامه و اگاهی بسیاری از افرادی که به هر دلیلی ممکن است با شناسنامه چنین کودکانی سر و کار داشته باشد نگاه نگران انسانی از افشای حقیقت زندگیش را در پی ندارد و با روان و شخصیت و روح یک انسان بازی نمی کند ؟
من خانواده ی طبیعی دارم . یک مادرعاشق ، یک پدر مهربان و یک کودک که تمام زندگی و وجود این مادر و پدر است.
تا پای جان هم برای ابطال این قانون که کودکم را خواهد آزرد می جنگم تا دلبندم در آرامش زندگی کند.
تنها راهی که به ذهن نگرانم رسیده است نظر لطف و پیگیری جنابعالی به عنوان معاون امور خانواده ریاست محترم جمهور بوده است تا با بیان درد دل و اعتراض شدید من و همسرم و مادران و پدرانی مثل ما که تنها خواسته مان حفظ آرامش فرزندمان است به گوش قانون گذاران و مسئولان ، اجازه دهند تا فرشتگان ما بدون تبعیض که حق مسلم انهاست زندگی کنند.
درخواست ما والدین فرشته های آسمانی این است که جمله ( این سند بر اساس قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و ... و بر اساس رای دادگاه به شماره ... صادر شده است) از شناسنامه فرزندانمان حذف گردد چرا که همه اطلاعات هویتی طبق کد ملی در سامانه اطلاعاتی ثبت احوال موجود است.
اقدام پر مهر شما ، قدر دانی ابدی این کودکان آسمانی را به همراه خواهد داشت.

--------------

خبر خوش : با توجه به صدور شناسنامه های جدیدف کلمه کودکان ی سرپرست حذف شده و فقط صدور شناسنامه طبق حکم دادگاه در شناسنامه کودک درج میشود.