برای شناسنامه های فرشته هامون چه کنیم ؟

دقیقا 6 روز کاری بین بهزیستی و دادگاه و دفتر خونه و ثبت احوال در رفت و آمد بودیم تا بالاخره دستور صدور شناسنامه ها صادر شد .

1 ساعت انتظار ( البته چون وروجکامون هم همراهمون بودن و پرونده ی فرزند خواندگی بود بی نوبت شناسنامه صادر شد !) به جای دو سه ساعت که مامان باباهای بیولوژیک داشتن طولانی تر از یک سال گذشت .

شناسنامه ها رو که گرفتم اول بسم ا... گفتم صفحه های اول رو نگاه کردم و بستم . جرات نداشتم صفحه ی آخر رو بخونم .

دوباره شناسنامه ها رو باز کردم اونم صفحه ی آخرش رو باورم نمی شد فقط نوشته بود :

" این شناسنامه برابر حکم دادگاه صادر شده "

همین؛خیلی خوشحال شدم . به هزار دلیل ممکنه آدم با مراجعه به دادگاه شناسنامه بگیره یکیش تأخیر در دریافت شناسنامه است که با  تاریخ صدور شناسنامه ی فرشته هامون هم همخوانی داره .

فکر می کنم بهتره به جای نامه به ریاست جمهوری و دفتر مشاور زنانش که ممکنه تا تصمیم بگیرن و به مجلس بگن دوره ی 4 سالشون تموم شه به خود ثبت احوال نامه بزنیم .

ظاهرا هر شعبه یه جور تو شناسنامه ها می نویسه و این به سلیقه ی مامور ثبت احوال ربط داره و قانون همونطور که تو تلفن به شما گفتن یه چیز کلیه .

بهتره اداره ی ثبت احوال رو به نوشتن یه دستور جامع به همه ی شعب تشویق کنیم و اون ها رو از مشکلات فرشته هامون با این عملکردهای چندگانه آشنا کنیم .

ثبت احوال حکم فرزند خوندگی و نامه های مربوطه رو تو پرونده ی فرشته ام ثبت کرد و فقط یه جمله ی مختصر نوشت . تو شاسنامه ی من و همسرم هم هیچ عبارت اضافه ای ثبت نشد . در حالی که شاید همتون تصویر توضیحات شناسنامه ی دختر مهسا رو دیده باشد .

من تصور می کنم این مشکل از سوی ثبت احوال خیلی سریعتر می تونه حل بشه چون تو حکم دادگاه فقط نوشته لازم است در صفحه ی توضیحات به این حکم اشاره شود یا به صورت مختصر درج گردد .

/ 114 نظر / 480 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مينا

يه تاپيك تو ني ني وبلاگ قسمت ناباروري به نام فرزند خوانده هست كه خيلي از كسايي كه تازه دارن اقدام ميكنن اونجا هستن و دغدغه هاي زيادي دارن كه اونجا مطرح ميكنن ميتوني به اونجا هم سر بزني اگه دوست داشتي

مينا

خیلی ممنون حتما میرم اون تاپیک رو هم می خونم

سیما

سلام مینا جون کار بسیار زیبایی را شروع کردید امیدوارم موفق باشید. هر کمکی از دست ما بربیاد برای فرهنگ سازی در جامعه با کمال میل انجام می دهیم. فقط یه خواهش از شما دارم که این فیلم مشکلات رو واقعی به تصویر بکشه نه به صورت سریالهای تلویزیونی که متاسفانه دید جامعه را خرابتر می کنه.

سیما

آخرین سریالی که در این مورد پخش شد فاجعه بود

سیما

ما انسانهای بیماری نیستیم که به فکر راه های غیرواقع بینانه باشیم اونطور که در اون سریال نمایش داده شد!!!!

سیما

یکی از مواردی که لطفا حتما بهش بپردازید اینکه برخلاف والدین بیولوژیک که بدون تایید صلاحیت بچه دار می شوند، هفت خوان رستم را طی کرده ایم برای تایید سلامت جسم (ایدز و هپاتیت)، عدم اعتیاد، عدم استفاده از مشروبات الکلی، عدم سوءپیشینه و سلامت روان و مشاوره فرزندپروری

مينا

سیما خانم ممنون از راهنمایی تون.چشم حتما به این نکته هایی که گفتید توجه می کنم. اتفاقا خودم هم تصمیم دارم با خانواده های فرزندپذیر صحبت کنم در فیلم. اگرچه که هنوز خانواده ای رو که تمایل داشته باشه به فیلم ما کمک کنه پیدا نکردیم. باز هم ممنون

مينا

با حرف شمیم عزیز کاملا موافقم. باید رویکرد رسانه فرهنگ سازی یا اصلاح فرهنگ باشه. خصوصا در موضوعی مثل این که بسیار ظریف، دقیق و با اهمیته. انشاالله خدا به ما کمک کنه بتونیم تو این فیلم درست عمل کنیم

مينا

در ضمن شمیم و ویونای مهربان از توجه و دلگرمی تون ممنونم و رو کمکتون حساب می کنم...

الاله

مینا جان بی بی سی ی مستند درباره مسایل جنسی نشون میداد ک مصاحبه داشت ولی با صدای یکی دیگه و تصاویر شطرنجی.... مصاحبه عالیه... من خودم بزرگترین دغدغه ام آینه ک روزی جگر گوشه ام بفهمه... خدایا... حتی نمیخوام بهش فکر کنم...