نامه به نهاد ریاست جمهوری - معاونت امور زنان و خانواده

دوستان عزیز

پیرو اجرای آئین نامه جدید در خصوص درج جمله " این سند بر اساس قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و ... و بر اساس رای دادگاه به شماره ... صادر شده است " در شناسنامه دلبندانمان ؛ متن زیر توسط یکی از مادران پیگیر و فعال به نام خانم مهرسا  جهت درخواست بررسی موضوع و حذف جمله از شناسنامه ،  تهیه گردیده و به دفتر معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ارسال گردیده است.

 امیدواریم این نهاد محترم،  همکاری لازم در این خصوص مبذول فرماید و از شما دوستان نیز خواهشمندیم که با سامانه ارتباط مردمی دفتر ریاست جمهوری به شماره 0216133 داخلی 2 طرح شکایات , تماس حاصل فرمایید و اعتراض خود را نسبت به درج جمله "ماده 22 قانون کودکان بی سرپرست " در شناسنامه کودکانمان ثبت فرمایید. ضمنا از همین سامانه جهت اعتراض به عدم اجرای مرخصی زایمان  برای ممادرخوانده ها اقدام فرمایید.

پیرو همکاری سایت فرزندخواندگی در ایران و با سپاسگزاری از ایشان بدلیل همراهی با ما جهت رفع این قوانین آسیب رسان ،از والدینی که شناسنامه فرزندانشان با قید چنین جملاتی در صفحه توضیحات ، متفاوت از بقیه شناسنامه کودکان می باشد ، خواهشمندیم که کپی صفحه توضیحات شناسنامه کودک خود را بعد از حذف اطلاعات شخصی ، به ادرس پست الکترونیک site@iranadoption.com  با موضوع فرزندخواندگی، ارسال نمایند.

******************** 

سرکار خانم مولاوردی ؛ معاون محترم امور زنان و خانواده رئیس جمهور
سلام علیکم؛
من مادر فرشته ای آسمانی هستم که از پس سالها انتظار و نا ملایمات ، طعم شیرین مادر شدن را از خدای خود هدیه گرفتم.
برای مادر شدنم ، اثر انگشت دادم و آزمایش ، تست روانشناسی دادم و سند و مدرک ، برای مادر شدنم در راهروهای دادگاهها و آزمایشگاهها و آکاهی و پزشکی قانونی قدم برداشتم تا لایق چنین هدیه ای گردم.
درد من نه از مهر روی انگشتانم هست و نه از جای سوزن روی دستانم ، نه صدور صلاحیتم با دستان یک روانشناس و نه از صدور گواهی یک مددکار برای بازدید از منزلم ؛ درد من تبعیض و جدا کردن دلبندم از دیگر کودکانیست که قرار هست بعدها قدم به جامعه ای بگذارند که هنوز هستند مردمانی که واژه سخیف کودک سر راهی و کودک نا مشروع بر دهان می آورند. هنوز هستند چشمهای نا مهربانی که با ترحم بر آنها دوخته شوند و هنوز هستند سخنهای درگوشی و پچپچه ها ! 
از وقتی به یاد دارم برای ما گفته اند که قانون برای دادن آسایش هست نه سلب آرامش اما به راستی آیا تنها یک مادر یا پدرچنین فرشتگانی را می توانید پیدا کنید که بعد از وضع ماده 22 قانون جدید حمایت از کودکان بی سرپرست به آرامش رسیده باشند ؟
آیا قانون گذار محترم و تائید کنندگان و ابلاغ کنندگان این ماده ، تنها برای لحظه ای خود را به جای چنین کودکانی گذاشته اند ؟
آیا حتی از یکی از آنان پرسیده اند که این قانون شما را به آرامش می رساند ؟ آیا این ماده از قانون از شما حمایت می کند یا زندگی و آینده و روح و روان و شما را دستخوش نا آرامی خواهد کرد ؟
مگر نه اینکه در علم روانشناسی درباره زمان مناسب برای اطلاع فرزندخوانده سخن گفته شده است ؟ مگر نه اینکه این موضوع باید در کمال آرامش و حفظ اخلاق ودر حریمی خصوصی به اطلاع رسانده شود ؟ آیا منعکس شدن پرونده فرزندخواندگی در اوراق هویتی کودک ، نوعی بر ملا کردن موضوعی کاملا خصوصی در ملاعام نیست ؟ آیا افشاگری سرگذشت نا خواسته یک انسان نیست؟
درج جزئیات فرزندخوانده بودن همانند داغی بر پیشانی کودک خواهد بود و آثار روانی مخربی در پی خواهد داشت
دلایلی همچون حفظ منافع کودک و جلوگیری از ازدواج با محارم برای تدوین این اصلاحات عنوان می شود ! کاش قانون گذار محترم بیان میکردند با درج این جمله که این شناسنامه بر اساس قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و با رای دادگاه ..... صادر شده است چگونه در آینده از ازدواج با محارم جلوگیری میکند ؟ آیا باید فرزندانمان را هنگام ازدواج به جای آزمایش تالاسمی برای آزمایش دی ان ای بفرستیم ؟
اگرچه بسیار بر حق است که ثبت احوال هرگونه اطلاعاتی را که هویت کودک را مشخص می کرده است در پرونده سجلی ثبت و نگهداری کند ولی آیا انعکاس آن در شناسنامه و اگاهی بسیاری از افرادی که به هر دلیلی ممکن است با شناسنامه چنین کودکانی سر و کار داشته باشد نگاه نگران انسانی از افشای حقیقت زندگیش را در پی ندارد و با روان و شخصیت و روح یک انسان بازی نمی کند ؟
من خانواده ی طبیعی دارم . یک مادرعاشق ، یک پدر مهربان و یک کودک که تمام زندگی و وجود این مادر و پدر است.
تا پای جان هم برای ابطال این قانون که کودکم را خواهد آزرد می جنگم تا دلبندم در آرامش زندگی کند.
تنها راهی که به ذهن نگرانم رسیده است نظر لطف و پیگیری جنابعالی به عنوان معاون امور خانواده ریاست محترم جمهور بوده است تا با بیان درد دل و اعتراض شدید من و همسرم و مادران و پدرانی مثل ما که تنها خواسته مان حفظ آرامش فرزندمان است به گوش قانون گذاران و مسئولان ، اجازه دهند تا فرشتگان ما بدون تبعیض که حق مسلم انهاست زندگی کنند.
درخواست ما والدین فرشته های آسمانی این است که جمله ( این سند بر اساس قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و ... و بر اساس رای دادگاه به شماره ... صادر شده است) از شناسنامه فرزندانمان حذف گردد چرا که همه اطلاعات هویتی طبق کد ملی در سامانه اطلاعاتی ثبت احوال موجود است.
اقدام پر مهر شما ، قدر دانی ابدی این کودکان آسمانی را به همراه خواهد داشت.

--------------

خبر خوش : با توجه به صدور شناسنامه های جدیدف کلمه کودکان ی سرپرست حذف شده و فقط صدور شناسنامه طبق حکم دادگاه در شناسنامه کودک درج میشود.

/ 60 نظر / 454 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پری سیما

دوستان کسی اینجا شاغل هست و می دونه برای پیگیری مرخصی زایمان چی کار باید کرد ؟

ستاره

سلام. خوشحالم و خوشحالم امروز مدد کار اومد واسه بازدید .

هدا

خدایا به منم کمک کن که بتونم فرشته اسمونیمو پیدا کنم شما هم دعام کنین هیچکس نباید بفهمه فقط خودم بابایی و فرشته نازم

باران

با سلام من یه پسر دوازده ساله دارم که اززمانی که بیست روزش بوده خدا اونو به من هدیه کرده ولی از زمانی که جریان این شناسنامه هارو شنیدم میترسم زمانی که برای عوض کردن شناسنامش برم داخل شناسنامش بنویسن نمیدونم چه کار کنم چون فقط منو باباش میدونیم که فرزندخوانده است

سلام.من 2 ماهه که یک دختر کوچولو 3 ماهه رو از خدا به امانت گرفتم... البته چون میگفتن نوبت فرزندخواندگی طولانی میشه ما از طرح خانواده امین استفاده کردیم.هر چی پرس و جو کردم فرق اساسی بین این دو طرح ندیدم.الا احتمال مراجعت خانواده اصلی نوزاد که اون رو هم به خدا واگذار کردیم انشاا.. هر طور صلاح این کوچولو هست همون بشه.

مریم

راجع به مرخصی زایمان دوستی پرسیده بود. که از حقم نمیگذرم و چون به خاطر کوچولوم از کارم استفا دادم ،میخوام از بیمه بیکاری (تامین اجتماعی) استفاده کنم.البته فقط 6 ماهشو نه بیشتر تا بقیشو مدیون بیت المال نباشم..[لبخند]

شیوا

دیروز در کمیته فرزند خواندگی به ما گفتند که ممکنه به شما بچه ای بدیم که بد سربرست باشه و وقتی که براش شناسنامه میگرید در صفحه اخر اون اسم بدر و مادرش رو نوشته باشه. آخه چرا اینا هر روز دارن یه قانونه جدید برای خودشون درست میکنند چرا نمیزارن ما راحت زندگیمونو کنیم.

پریسا

الهی شکر که مشکل حل شده اون جمله رو که دیدم استرس گرفتم به خدا آخه اگه خدا بخواد ما هم داریم پدر و مادر یه فرشته میشیم

ماندانا

خیلی خوشگل شناسنامه اش را بیندازید دور و برایش در سه چهار سالگی المثنی بگیرید[

صبا

مهرسا جان مرسی از تلاش مادران قوی و بادرایتی چون شما که با دل و جونتون و با همه ی قواتون برای آرامش و آسایش و امنیت بچه هاتون تلاش میکنین شما خییییلی بزرگین و خیلی بااراده و مصممین و همین تلاشهای شما باعث میشه قوانین نادرست و ناعادلانه اصلاح بشه و همه از اون بهره ببرن خداوند من و همه منتظران رو لایق مادرشدن برای این فرشته های اسمونی کنه انشاءالله.